Site Loader

Moda na parkiety w naszych domach i mieszkaniach powróciła. Coraz to więcej osób podejmuje decyzję o montażu tej powierzchni, zamiast wykładziny, czy też paneli. Dzięki parkietowymi możemy pomieszczeniu nadać eleganckiego stylu, jak i klimatu retro. Musimy zacząć od wyboru dobrego producenta. Dobry producent parkietu (na przykład AvanceFloors) to absolutna podstawa. Sprawdzonymi rodzajami parkietów jest parkiet dębowy oraz jesionowy. Każdy z nich jest dobry jakościowo i prezentuje się naprawdę pięknie. Pasują do różnych stylów, co powoduje, że jest to wykończenie uniwersalne podłogi.

Pakiet dębowy

Parkiet z dębowego drewna jest bardzo trwały oraz gruby. W żadnym wypadku nie rysuje się, a do tego nie uszkadza z uwagi na mechaniczne czynniki. Nie jest podatna na temperatury i świetnie wręcz przewodzi ciepło. Parkiet dębowy występować może w barwie jednolitej bez żadnych dużych słojów, lub też w wersji rustykalnej z wyraźnymi słojami oraz sękami. Sprawdzi się w klasycznych oraz nowoczesnych pokojach jako kontrast lub też dopasowany do mebli. Decydując się na parkiet dębowy, musimy mieć na uwadze to, że z czasem drewno po prostu zaczyna ciemnieć. Jest to całkiem naturalne i dodaje głębi i charakteru podłodze.

Parkiet jesionowy


Drewno jesionowe należy do jasnych odcieni i jest na pewno bardziej wzorzyste od parkietu dębowego. Prezentuje się niezwykle naturalnie. W przeciwieństwie do paneli, które tylko imitują drewno, parkiet jesionowy ma sęki naturalne oraz przebarwienia. Wyróżnia się także wysoką trwałością. W związku z tym możemy liczyć na podłogę długoletnią. Jest to także podłoga bardzo uniwersalna. Sprawdza się do pomieszczeń z umeblowaniem ciemnym, jak i do jasnych i nowoczesnych stylów wnętrz (więcej). Parkiet jesionowy jest także odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dlatego właśnie sprawdza się w domach, w których są zwierzęta i dzieci. W takiej sytuacji nie musimy się martwić o to, czy podłoga się szybko porysuje.

Pomimo tego, że oba parkiety prezentują się pięknie na podłodze oraz dopełniają wnętrze, należy zdecydować się ostatecznie na jeden. Oczywiście nie od dzisiaj wiemy, że o gustach się nie dyskutuje. Musimy jednak pamiętać, że przy wyborze podłogi idealnej możemy się także kierować innymi zasadami. Na pewno wybierzemy dla siebie dobrą jakościowo podłogę, z której będziemy bardzo zadowoleni. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to lepiej dopytajmy specjalistów w tym temacie. Dzięki temu nie popełnimy żadnego znaczącego błędu i będziemy w pełni usatysfakcjonowani wyborem.

Wiktor

Kategorie

Archiwa