Site Loader

Nowoczesne płaskie podłogi to laminat, płytki, linoleum i wiele innych opcji na zdjęciu. Nowoczesne style podłogowe, takie jak winyl (który może imitować różne tekstury), podłoga korkowa lub parkiet. Wybór podłogi – linoleum, płytek lub parkietu – zależy nie tylko od jej właściwości, ale także od ogólnej koncepcji projektowej.

Nowoczesna podłoga korkowa

Nowoczesne płaskie podłogi to laminat, płytki, linoleum i wiele innych opcji na zdjęciu

Do wykończenia podłóg w mieszkaniu stosuje się różne materiały. Szczególnie popularne są podłogi korkowe.

Jest to materiał wielowarstwowy. Główna warstwa wykonana jest z naturalnych surowców. Jest on wytwarzany z kory drzewa korkowego, która jest kruszona i mieszana z żywicami, a następnie prasowana w paski. Te ostatnie służą do cięcia płyt, takich jak podłogi laminowane lub twarde.

Warstwa spodnia zależy od rodzaju materiału. Na przykład, korek samoprzylepny jest powłoką dwuwarstwową, z naturalną okleiną drewnianą na wierzchu. Laminat korkowy to połączenie trzech warstw, z prasowanymi wiórami u podstawy i okleiną korkową na wierzchu.

Korzyści płynące z zastosowania podłóg:

  • Materiał zawiera suberynę, która pomaga wygładzić wszelkie nierówności. Podłoga ta może być jednak układana na podłożu betonowym bez żadnych prac wstępnych poza czyszczeniem.
  • Porowatość materiału i zawartość gazu (powietrza) sprawiają, że podłoga korkowa ma wysoką przewodność i może być instalowana bez dodatkowej izolacji lub systemu ogrzewania podłogowego.
  • Powierzchnia jest przyjemna w dotyku.
  • Właściwości dźwiękoszczelne, które wynikają również z porowatości materiału. To ważne dla rodzin z dziećmi – nie trzeba się usprawiedliwiać przed sąsiadami z dołu, że się tupie i skacze.
    Antystatyczna powierzchnia, która nie gromadzi elektryczności i nie przyciąga kurzu domowego.
  • Na takiej powierzchni nie rozwijają się roztocza, grzyby i bakterie. Korek jest więc odpowiednim rozwiązaniem dla domów z alergiami.

Zalety użycia nowoczesnych materiałów

Nowoczesne style podłogowe, takie jak winyl (który może imitować różne tekstury), podłoga korkowa lub parkiet

Jest to materiał elastyczny, trudno się odkształca, dzięki czemu łatwo jest przesuwać meble na takiej podłodze. Nowoczesne podłogi nie wymagają też specjalnej pielęgnacji. Dobrze znoszą czyszczenie na mokro, powierzchnia jest odkurzana – w przeciwieństwie do innych rodzajów powłok z materiałów naturalnych. Podłoga korkowa jest uważana za odporną na zużycie i wytrzyma co najmniej 10-20 lat. Wadą jest wysoka cena w porównaniu do parkietu z najdroższych serii. Do tego dochodzi jeszcze koszt instalacji.

Podłoga korkowa nie jest przeznaczona do wysokiego poziomu wilgotności ze względu na jej podłoże. Z tego powodu podłogi w kuchni lub łazience nie powinny być pokrywane laminatem korkowym ani żadnym innym tego typu materiałem. Teoretycznie mogłyby być lakierowane – chroniłoby to powierzchnię przed wilgocią. Ale jeśli nowoczesna podłoga jest stale narażona na wilgoć, ta metoda nie pomoże – tylko lakier będzie się szybko złuszczać i będzie musiał być stale odnawiany.

Wiktor

Kategorie

Archiwa