Site Loader

Deski podłogowe mogą być wykonane z szerokiej gamy gatunków drewna. Zanim wybierzesz tę lub inną opcję, musisz zapoznać się z różnicami i cechami różnych opcji. Tylko wtedy dokonany wybór będzie optymalny.

Deski z drzewa iglastego

Najpopularniejsza i najbardziej pożądana opcja, której cena i jakość są uważane za optymalne. Deska podłogowa – AvanceFloors wykonana z tego drzewa charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością i przyjemnym zapachem. W przypadku świerku i sosny tego typu podłogi zawierają dużą ilość żywicy, co zapobiega jej niszczeniu pod wpływem wilgoci i zapobiega powstawaniu pleśni.

Drewno iglaste ładnie pachnie – i wielu osobom to się podoba. Ponadto materiał ten posiada doskonałą przepuszczalność, dzięki czemu utrzymuje optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Deski z jodły

Jodła jest również używana do produkcji desek, ale zawiera znacznie mniej żywicy, dlatego dodatkowo wymaga leczenia środkami antyseptycznymi.

Deski dębowe

Deski dębowe od dawna słyną ze swojej wytrzymałości i trwałości. Nawet poważna ekspozycja na wilgoć praktycznie w żaden sposób nie wpływa na ten materiał, a gnicie, grzyby i pleśń nie występują. Dodatkowo drewno doskonale zatrzymuje ciepło i izoluje przed hałasem. Dlatego pomimo wysokich kosztów taka inwestycja jest w pełni uzasadniona.

Deski z olchy i osiki

Olcha i osika nie są bardzo mocnymi i trwałymi opcjami. Jest to jednak materiał bezpieczny dla zdrowia, dlatego często wykorzystywany jest w pokojach dziecięcych, domowych saunach i łaźniach. Tam, gdzie podłoga jest narażona na duże obciążenia, lepiej nie używać takiego drewna.

Deski z lipy

Lipa. Jest niezwykle często podatny na gnicie i powstawanie grzybów, dlatego na pewno nie obejdzie się bez leczenia antyseptycznego. Ale ten materiał jest niedrogi i ma dobre właściwości termoizolacyjne, piękną strukturę i lekki przyjemny zapach.

Modrzew syberyjski

Niezwykle zróżnicowany materiał, który występuje w 12 odcieniach. Mocny i wytrzymały modrzew jest odporny na wilgoć, nie gnije i nie pleśnie. Przyjemny zapach, który wydziela jest naturalnym środkiem antyseptycznym, który pomaga utrzymać zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu.

Drewno cedrowe

Drewno cedrowe charakteryzuje się nie tylko wytrzymałością i stabilnością, ale także niezwykle piękną strukturą. Zawarte w jego składzie olejki eteryczne utrzymują zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu. Wysoki koszt tego materiału szybko się zwraca dzięki jego unikalnym właściwościom.

Podsumowanie

Nie tylko wygląd pomieszczenia, ale także panujący w nim mikroklimat jest w dużej mierze determinowany przez izolacyjność cieplną podłogi i przepuszczalność powietrza, które są najważniejszymi kryteriami wyboru. Ponadto, długowieczność drewna oznacza, że nie musisz się martwić o utrzymanie podłogi.

Wiktor

Kategorie

Archiwa