Site Loader

Nowe podłogi z litego drewna mają droższą cenę wywoławczą niż inne opcje podłóg drewnianych, ale posiadanie takich podłóg jest w stanie przynieść nam wiele wymiernych korzyści. Nowoczesne podłogi to przede wszystkim takie, które są odporne na niekorzystne działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Wybór ciemnej plamy stworzy bardziej formalny, intymny klimat w pomieszczeniu, ale może być również stosowany w przestrzeniach w stylu industrialnym, aby uzyskać eleganckie, współczesne wykończenie, zwłaszcza jeśli jest używany jako tło do pokazania jasnych mebli. Podłoga z drewna bukowego wygląda pięknie z ciemnym matowym lakierem, podobnie jak dąb, gdzie jaśniejsze kolory wzdłuż słojów mogą wzmocnić naturalny efekt. Większość podłóg drewnianych będzie fabrycznie wstępnie wykończona, co oznacza, że jej kolor i połysk będą takie, jak widziałeś je w salonie wystawowym i powinny mieć gwarancję, że pozostaną takie przez jakiś czas. Możesz jednak kupić niedokończone deski do malowania, lakierowania lub olejowania w domu.

Nowoczesne podłogi to w szczególności podłogi inżynieryjne

Nowoczesne podłogi to w szczególności podłogi inżynieryjne. Jeśli zastanawiasz się nad szerokościami i długościami desek do małego pomieszczenia, szersze, dłuższe sprawią, że przestrzeń będzie większa, ponieważ sama podłoga będzie prostsza. W dużym pomieszczeniu użyj cienkich, krótkich pasków do worków o teksturze i szerokich, długich desek, aby uzyskać bezproblemowe wykończenie. Podłogi inżynieryjne składają się zwykle z trzech lub więcej warstw sklejki ułożonej pod kątem prostym do siebie, z trwałą górną warstwą „zużycia” naturalnego drewna o grubości do 6 mm. Tak długo, jak warstwa ścieralna wynosi co najmniej 4 mm, wiele produktów może nawet otrzymać lekkie szlifowanie w przypadku uszkodzenia. Jest bardzo stabilny – bardziej niż lite drewno – więc jest mniej prawdopodobne, że ruch między deskami lub wypaczenia spowodowane wilgocią.

O tym warto pamiętać!

Rodzaj podłogi inżynieryjnej i drewnianej  nadaje się do większości pomieszczeń, od korytarzy i pomieszczeń mieszkalnych po sypialnie, najlepiej unikać go w łazienkach z prysznicami i łazienkach rodzinnych. Aby dowiedzieć się, czy płyty mogą być używane z ogrzewaniem podłogowym, zapytaj producenta przed zakupem, a także sprawdź, czy drewno zostało pozyskane w sposób zrównoważony. Podłogi z litego drewna można wielokrotnie odnawiać; inżynieryjne podłogi drewniane mogą być odnawiane tylko ograniczoną liczbę razy, w zależności od grubości górnej okleiny.

Wiktor

Kategorie

Archiwa