Site Loader

Kiedy prześledzimy trochę  trendy, które były obecne w historii aranżacji wnętrz, wówczas od razu zauważymy, że naturalne materiału nadal cieszą się sporą popularnością mimo upływu pewnej ilości czasu. Założenie nowoczesnej przestrzeni opiera się na uzyskaniu nie tylko pięknego wyglądu, ale i też przyjaznej domowe przestrzeni. Pewien szlachetny surowiec pochodzenia naturalnego idealnie sprawdzi nasze założenia, oczywiście chodzi nam o drewno, które szczególnie znalazło swoje zastosowanie jako materiał wykończeniowy podłóg. Jest to idealna baza do stworzenia modnych aranżacji.

Drewniane podłogi jako ponad czasowy trend

Drewno ma wiele pozytywnych właściwości, że nie bylibyśmy w stanie ich wszystkich wymienić. Dzięki tym właściwościom wspaniale odnajduje się w roli materiału na nowoczesną podłogę. Chodzi mi tu mianowicie o przestrzeń wizualną, jak i o parametry wytrzymałości. Jednak pierw odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego zdecydować się na zakupienie podłogi drewnianej w stylu nowoczesnym?

  • Drewno ociepla całe wnętrze, czyniąc je bardziej przytulnym,
  • Drewniana podłoga pasuje do wielu stylów, tworzą z nimi ciekawe kombinacje oraz są trwałe,
  • Naturalne drewno korzystanie wpływa na samopoczucie domowników,
  • Każdy alergik będzie się czuł swobodnie w towarzystwie drewnianej podłogi.

Znaczenie wybranego gatunku

Jeżeli chodzi o nowoczesne podłogi drewniane, to zdecydowanie możemy wyłonić dwóch dominatorów, czyli dąb i jesion. Pierwszy z nich łączy cechy luksusu z wieloletnim korzystaniem. Kiedy będziemy chcieli odnowić dębową podłogę, wtedy będzie trzeba się podjąć szlifowania i następnie położyć ponownie warstwę ochronną w postaci oleju bądź lakieru. Deski dębowe są sprzedawane w wielu rozmaitych wariantach kolorystycznych. Z tego też powodu łatwo jest je dopasować do panującego klimatu w danym pokoju. Nowoczesna podłoga z jesionu jest ceniona szczególnie ze względu na jej charakter dekoracyjny.

Nowoczesne drewniane podłogi a kolor

Mamy pewną propozycję, która zazwyczaj sprawdza się praktycznie w każdym nowoczesnym wnętrzu. Chodzi mi o drewno opierające się na naturalnym ubarwieniu. Beż oraz brąz wręcz idealnie współpracują z innymi barwami, jakie znajdziemy w pomieszczeniu. Jednak w modne wnętrze nie mogą się obejść bez odważnych detali. W nowoczesnej aranżacji, która ma zachwycać, warto wykorzystać podłogę z bielonego drewna lub egzotyczne gatunki surowca. Jasne deski mają na celu wprowadzenie do wystroju odrobinę elegancji i świeżości.

Wiktor

Kategorie

Archiwa